Vyhledávání


Kontakt

Hudební skupina Intarzie

728 615 102

E-mail: INTARZIE@email.cz

Historie

 

INTARZIE 1973-2010

Hudební skupina INTARZIE vznikla v Českých Budějovicích v roce 1973 a pod tímto názvem v podstatě zanikla v roce 1983. Po 17 letech se v roce 1999 sešli její členové k jedinému vystoupení v Českých Budějovicích. V roce 2010 byla činnost této kapely obnovena.

 

HISTORIE

Někdy v roce 1972 založili bratři Petr a Pavel Steinbauerovi společně s Ivo Klimešem, Ladislavem Reisnerem a Vladimírem Haklem(+) skupinu s názvem "KÝBL VÁPNA". V létě roku 1973 požádal Petr Steinbauer Luďu Švece (tehdy jeden z několika textařů skupiny THE SINNERS) o napsání několika českých textů k převzatým anglickým skladbám. Skupina získala novou zkušebnu v tehdejší "Osvětové Besedě" poblíž restaurace Juvel v Českých Budějovicích. Po několika zkouškách se stal Luďa Švec zpěvákem skupiny. Na podzim roku 1973 odešel Petr Steinbauer na vojnu a skupina ve složení Pavel "Cigáro" Steinbauer-kytara, Ivo "Estét" Klimeš-bicí, Ladislav "Ais" Reisner-klávesy, Vladimír "Berry" Hakl-basová kytara a Luďa "Dědek" Švec-zpěv se začala připravovat na první amatérskou přehrávku. Ta se uskutečnila začátkem roku 1974 a skupina začala veřejně vystupovat pod názvem INTARZIE. První veřejné vystoupení se konalo v restauraci "U KOCŮ" v Týně nad Vltavou. Ihned po tomto vystoupení dostala skupina možnost hrát k tanci v kavárně hotelu "ZLATÁ LOĎ".
Tak začala kariéra skupiny, která následujících 10 let hrála převážně v kavárnách a barech v celých Jižních Čechách.

 

 Kavárna hotelu "ZLATÁ LOĎ" v Týně nad Vltavou

Takovým skvostem české techniky skupina cestovala. (pyšný majitel Pavel "Cigáro" Steinbauer)
 

 

Na podzim roku 1974 opustil skupinu Berry Hakl (odešel ke skupině Jiřího Klimeše), z vojny se v té době vrátil Václav Kaňka (před vojnou kytarista skupiny "CELESTÝNI") a ujal se postu hráče na basovou kytaru. Ke skupině se připojil ve funkci manažera Jiří "Milda" Mrzena.
Ve složení Pavel Steinbauer, Ivo Klimeš, Ladislav Reisner, Václav Kaňka a Luďa Švec hrála skupina do července 1975 kdy byla dohodou všech členů činnost ukončena (Pavel a Luďa měli jít na vojnu).

 Zdola: Jiří Mrzena, Václav Kaňka, Ladislav Reisner, Pavel Steinbauer, Luďa Švec, Ivo Klimeš

Kavárna "JUVEL" České Budějovice- prosinec 1974.

Na podzim roku 1975 odešel Pavel Steinbauer na vojnu, Luďa Švec se jakýmsi zázrakem dvouleté vojně vyhnul a z vojny se vrátil Petr Steinbauer. Činnost kapely byla obnovena v sestavě Petr Steinbauer-sólová kytara, Luďa Švec-doprovodná kytara, Ladislav Reisner-klávesy, Ivo Klimeš-bicí a Pavel Samek-basová kytara.
V roce 1976 odešli ze skupiny Ivo a Ladislav (studium na vysokých školách mimo Č.B). Přišel Milan Šindelář (+) na basu a František Týmal na bicí. Pavel Samek začal hrát na klarinet, saxofon, flétny a klávesové nástrije.
V této sestavě hrála kapela do konce roku 1977 kdy skupinu opustil Petr s Milanem a založili vlastní soubor.

Zdola: Luďa Švec, Petr Steinbauer, Pavel Samek, Ivo Klimeš, Ladislav Reisner.
 

Od 1.1.1978 do 31.12.1982, tedy přesně 5 let, hrála INTARZIE ve složení Jaroslav "Žabák" Novotný-sólová kytara, Luďa "Dědek" Švec-doprovodná kytara, Jiří "Křáp" Libertin-bicí a Pavel "Sam" Samek-basová kytara.
V tomto období nahrávala vlastní skladby, písně Karla Peterky a skladby Ivana Pokorného ve spolupráci a pod dohledem Ivana Pokorného (žije trvale v USA) v Čs.rozhlase v Č.Budějovicích a její nahrávky mohli posluchači slyšet např. v pořadu "Mladá vlna".


1.1.1983 odešel Jiří Libertin na profesionální dráhu ke skupině FORTUNA. Poté se v krátké době vystřídalo ve skupině několik hudebníků a někdy v polovině roku 1983 se skupina definitivně rozpadla.

V sestavě Jaroslav Novotný, Luďa Švec, Jiří Libertin a Pavel Samek se kapela sešla v roce 1999 k jedinému vystoupení v hudebním altánku v Háječku v Českých Budějovicích.

1999 - Háječek České Budějovice

 

ZVLÁŠTNÍ PODĚKOVÁNÍ za spolupráci po dobu existence kapely si zaslouží pánové:

Jindřich "Inďa" Herbst (+)

Milan Čepička

Luboš Klimeš

Petr Ryba

Antonín Herrmann

Josef Šebek

Jaroslav Švehla

Ivan "Dědek" Pokorný

Pavel "Anděl" Pokorný

Pavel Skupník

Dalibor Dvořák

Vladimír Uhlík

Vojtěch Prokeš

Miloš Dědič

Přema Vranovský

Karel Placek
 
 

 

 

Obsazení 2010

  

František Ryba - bicí, zpěv

Václav Kaňka - basová kytara, zpěv 

Jaroslav Verner - sólová kytara, zpěv

Luďa Švec - doprovodná kytara, foukací harmonika, zpěv